Sérüléseink lelki okai

2014. augusztus 29., 06:19

Egyértelműen oka van minden  minket ért sérülésnek. Én jeleknek, jelzéseknek hívom őket, amikre jobb ha odafigyelünk, mert minden esetben jótékonyak és arra a területre hívják fel a figyelmünket, amit az adott testrészünk jelképez. A nagyobb sérülések már a komolyabb úttévesztések esetén fordulnak elő, amikor szükség van  pihenőre (nem hallgattunk a figyelmeztetésekre) és arra, hogy átgondoljuk az életünket, pihenjünk, magunkkal foglalkozzunk és akár eltávolodjunk egy helyzettől a tisztánlátás érdekében.

Embertársaink élete végtelen rohanásban telik napjainkban, szinte ki sem látnak abból a zűrzavarból, ködből amiben telnek a mindennapok, amit a média zavar és félelemkeltése tovább fokoz. Így nem nehéz a belső egyensúlyt elveszíteni, hiszen az állandó idegi feszültség, a munkahelyi nyomás, a pénzügyi terhek, az időzavar, a családi feladatok folyamatosan feszegetik a határainkat.

Mikor keletkezik egy sérülés?

Akkor ha az adott pillanatban, időszakban nem vagyunk jelen (koncentráció és egység), a tudatunk máshol jár, vagy ha tartósan nem megefelelő a test-lélek összhangja és nem ránk jellemző lelki mintákat cipelünk magunkban. Ez esetben lassan alakul ki a sérülés, ezek jellemzően a csontrendszerrel, szalagokkal, ízületekkel kapcsolatosak. Ilyenek például a térd, váll szalag és ízületi sérülések.

A sérüléseink mértéke és gyógyulási ideje összefügg az igazi énünktől és az ideális helyzetünktől való eltávolodás mértékétől. Mit is jelent ez? Mindössze csak annyit, hogy ha észrevesszük  a kis problémát és vizsgáljuk az okát magunkban, valamint változtatunk és elindulunk a helyes úton, akkor nem lesz nagyobb baj és nem kényszerülünk majd pihenőre. Ha már nagyon messze vagyunk a helyes úttól, akkor előfordulhat komoly baleset is akár.

Mindennek jelentése van, figyeljünk oda rá. A kéz sérülései a megragadással, elengedéssel, ragaszkodással, a láb, boka,  sérülései a haladással, megtorpanással, irányváltás szükségességével, a csípő a letárolt haraggal, negítav érzelmekkel, a derék a fizikai és érzelmi túlterheléssel (csalódottság, keserűség is ide tartozik), a váll a nem saját terheink cipelésével, a térd az alázattal függ (nek) össze. A bőr sérülései is a külvilághoz fűződő viszonyunkat jelképezik.

Sok esetben még arra is emlékezünk, hogy a sérülés előtti pillanatban mi volt az a gondolat (kivel, mivel kapcsolatos) vagy érzés, ami kibillentett minket a teljes figyelemből, az esetben azzal lesz feladatunk.

A sorozatos sérülések is azt jelzik, hogy nem vagyunk önmagunkkal egységben valamint ha egy munkahelyen vagy szinte azonos élethelyzetekben történnek az események, akkor érdemes az ahhoz fűződő viszonyunkat megvizsgálni. Lehet ez munkahely vagy párkapcsolat, egy adott helyszín. Könnyen lehet, hogy nincs ott már dolgunk és tovább kell lépnünk a fejlődés érdekében.

Saját példámból tudom, hogy milyen nehéz elengedni bármit is, mert a hamis biztonság érzete ott munkál mindenkiben. A tanítás szerint: "Egy dolog örök, a változás." A változás csodálatos, új és mindíg jobb élményeket, kapcsolatokat hoz, ha megadjuk magunkat neki.

Ellenállni az életünk természetes folyásának nem tudunk és mindaz mellett nagyon fájdalmas tapasztalásokkal járhat. Mindennek oka van és bármilyen hihetelen mi magunk teremtjük és vállaljuk azt, ami bekövetkezik. Ha jó tanulók vagyunk, könnyedén haladunk az áramlatokkal, ha nem, akkor pedig jönnek a jelzések egyre komolyabb súllyal.

Vigyázzunk a lelkünkre, törődjünk magunkkal, az elég lesz...!

 



« Vissza az előző oldalra!

Elérhetőségek

Karakó István Természetgyógyász

9700 Szombathely,

Telefon:
+36300184442
E-mail:
pszichotronikamagyarorszag@gmail.com
Karakó István Természetgyógyász - Magyar