A pajzsmirigy és a meg nem élt konfliktusok...
2014. augusztus 25., 21:46A pajzsmirigy a torok csakra vezérszerve, szorosan összefügg a kommunikációval és a meg nem élt belső és külső konfliktusokkal. A torok területe a fizikai test és a szellem (harmadik szem és korona csakra) közötti kapcsolatát szimbolizálja.
Életünk nagy része érzelmi csaták, ütközések színtere, ahol mi döntjük el azt, hogy milyen mélységben éljük meg ezeket és milyen hatást fognak a közérzetünkre, egészségünkre gyakorolni. Én személy szeint mindenkit arra bíztatok,hogy képviselje önmagát és az érdekeit, ne féljen a környezetével ellentétes véleményre helyezkedni. Félreértés ne essék, nem arra buzdítok, hogy szálljunk harcba minden áron, de a normális keretek betartásával, egészséges módon és formában célszerű konfrontálódnunk. Ez mindaddig jó, amíg nem válik öncélúvá és ego alapúvá, sajnos könnyen eshetünk olyan hibába, hogy már szinte hobbynkká válik az ellenkezés és a lázadás vagy akár az önérvényesítés.
A pazsmirigy kétféle tünetet képes produkálni. Az első, az úgynevezett alulműködés (mixödéma), amikor is kevés hormon kerül a vérbe. Ilyenkor a vérnyomás, vércukorszint "leesik", az életfunkciók lelassulnak, az anyagcsere takarékra áll vissza és kóros fáradtság lesz úrrá a betegen. Idővel tésztaszerűen felpuffad az arc és hűvös tapintatú , vastag bőrt "növeszt" az illető. A vér kevés szénhidrátot tartalmaz, így a szervek táplálása hiányt szenved, ami idegrendszeri szintjén közönyt, apátiát vált ki. A hűvös tapintatú kezek nem alkalmasak az ölelésre, a hideg lábak gyökeret eresztenek ebbe az élethelyzetbe. A cukor hiánya az élet édességének a hiányát is szimbolizálja, a vastag bőr pedig azt, hogy a környezettel találkozó határvonal megerősödött és így a közvetlen közegén kívül, az élettől is elfordul az illető.
Természetesen a tünetekhez társulhatnak még nagyon mély félelmek, és a depresszió számtalan formája.
Mi lehet a megoldás? A hagyomásnyos orvolsás rádióaktív jódos besugárzású "álmegoldásait" nem fejteném ki bővebben.
Az ÉLEThez való utat kell újra megtalálni és az örömre, szeretetre való képességet kell megtanulni. nagyon mélyre kell ahhoz lemenni a lélekben, hogy ott ki lehessen törölni azt a programot,ami szinte állandóan lefut a nap 24 órájában. Az ölelés, nevetés , az érintéses terápiák és a vezetett meditáció sokat segíthet ugyan, de először az életkedvet kell megélni. Ehhez a napsütés és a természet, akár egy kis mozgásterápia hozzásegíthet. Minden lépés, ami a TUDATOSSÁGOT fejleszti, a döntést és az akarot, a szándékot kiváltja kiváló gyógyító megoldás lehet.
A kérdések,amiket érdemes felltenni magunknak:
A megaláztatást hogyan tudom alázattá alakítani? Mitől akarom magam a vastag bőrrel védeni? Mitől válhatnék újra elevenné? Hová rejtettem el az életörömömet? Hol a helyem, ahol fejlődhetnék? Mi dolgom a halál tényével, gondolatával?
A másik tünetcsoport a túlműködés.
Itt a jellemző tünetek a kialakuló, hormont nem tároló hideg csomók, súlyos esetben a golyva (elfojtott belső növekedés), a dülledt szemek, ijedt tekintet. Erős félelemérzet, fokozott anyagcsere, kínzó hasmenés, izzadékonyság. Az illető nem ijed meg a nagy feladatoktól, sőt vállja a túlerőltetést ,ami elsősorban a tagadásból táplálkozik, mert nem hajlandó szembenézni a tényleges feladattal. A nyaki területen a szorító, szűkülő, elzáró érzés egyre mélyebb konfliktust okoz, ami tovább erősíti a negatív érzelmeket.
Mi lehet a lelki háttere a túlműködési folyamatnak?
Az elfojtott agresszió és egyéb ellenséges érzelmek, egy furcsa, harci készültséget idéz elő a felfokozott hormontermelés eredményeképpen. Az állapot állandó feszültséget generál. Ez az folyamat már gyermekorban a korai függetlenségre való törekvést idézheti elő, "az engem senki nem ért meg" érzéssel fúszerezve, ugyanakkor hatalmas ambíciót, önmagvalósítási és önérvényesítési szándékot is táplál, ám itt sokszor már a félelem alapú ego diktál... A kétségbeesett társkeresés és gondoskodási vágy hatalmas energiákat mozgat , az állandó segteni akarás miatt a szimpatizánsok száma nő, de a saját maga által épített börtön falai vastagodnak és így magány, depresszió és belső elégedetlenség valamint önelfogadási problémák jelentkezhetnek. Egyszóval az igazi személyiségtől nagyon eltávolodik a "beteg". A túláradást a normális mederbe kell terelni a személyiségen belül is .
A tanács: LÉGY ÖNMAGAD! Fogalmazd meg a valós igényeidet!
A tekintély-konfliktusokat nem konzerválni kell magunkban, a helyes önértékelés majd megmutatja, hogy hol a helyünk egy adott élethelyzetben. Amire valóban szükségünk van, azt meg is kaphatjuk, ha nem önzésből fakad az igény. Az elismerésre való vágy okának felkutatása célszerű, mert sokszor nem a konfliktusban részt vevő személyek a felelősek , hanem már a gyermekkorban sérült a lélek. Itt a családállítás, mint segítői módszer hatékony lehet.
A kérdések,amiket érdemes feltenni pajzsmirigy túlműködés esetén:
Mire irányul bennem ez a hatalmas becsvágy? Mire van valójában igényem, szükségem? Milyen félelem szorítja el a torkom? Élni vágyás vagy halál? Mi van túlzott segítő szándékom mögött? Miért vágyom ennyire gyermekre? Miért nyelem le az indulataimat? Ki veszélyezteti az életemet? Az érzelmeimet vagy a materializmust választom?
Természetesen a jóga, a meditáció, a diéta ,a gyógynövényes borogatások, különféle gyógyvizek, vitaminok (C, E, B komplex), kiegészítők (cink, szelén) használata támogatja a gyógyulási folyamatot.
Ne feledjük:
A betegség egy hasznos tapasztalat. Minden tünet gógyítható, az okok feltárása és a mély önvizsgálat, a lelki munkát követően. A gyógyulás alapjai a HIT és a SZERETET .
« Vissza az előző oldalra!
Elérhetőségek
Karakó István Természetgyógyász
9700 Szombathely,Telefon:
+36300184442
E-mail:
pszichotronikamagyarorszag@gmail.com