A migrénről és a fejfájásról.

2014. augusztus 21., 06:47

Tudunk ellene tenni? Vizsgáljuk meg!

Először is különböztessük meg a gondolatot és  a tettet. Ez viszonylag könnyű feladat, mint az elmélet és  a gyakorlat. Az egonk dolga, hogy állandóan vizsgálja a körülményeinket és védelmezzen minket a jövőbeli konfliktusoktólés a múlt tapasztalatait elemezve a jövőbe tekintsen, így elméleteket, sablonokat gyártson az esetleges történésekre és azok várható következményeire vonatkozóan.

Állandóan "agyal, matekozik, fejben lejátssza, töpreng", stb... Ismerős kifejezések ezek, hiszen a hétköznapok részei. Társulnak ezekhez tények vagy cselekedetek, döntések? Az esetek általában kis részében igen, de mi van azokkal, amik csak gondolatként maradnak a tudatunkban.? Ezek általában feleslegesek és egy idő után kártékonyak is lehetnek. Jellemzően a félelmekkel, elvárásokkal teli GONDolatok okozzák a fejfájásokat.

Képesek vagyunk megteremteni nem létező problémákat és ezeket felnagyítani, félelmeket társítani hozzájuk. Ez megoldást jelent bárimre is? Aligha. Viszont testi tüneteket okoz könnyedén.

Számtalan inger éri a mai kor emberét, kevés az idő, de sok a feladat és az elvárás magunk felé is magas. Határidők gyakorolnak nyomást ránk és terhelik az idegrendszerünket. Az el nem végzett munkák pedig a tudat alattiban dolgoznak, rombolnak tovább. Természetesen nem csak a munkahely, hanem a párkapcsolat is terhelt a gondolatainktól, mert ritka az, aki a pillanatotban létezik. Jellemzően inkább elvárásokat támasztva, félelmekkel átitatva élik meg sokan a párkapcsolatukat és így elégedetlenek a saját életükkel, párjukkal, körményeikkel. Sok esetben a kivetített, de fejben megélt, akár szexuális vágyak is makacs, visszatérő fejfájást okozhatnak.

Az idegrendszerünk fő feladata az impulzusok feldolgozása, a parancsok végrehajtása, a reagálás. Nem tud mit kezdeni a meg nem oldott és le nem reagált történésekkel, azok csak halmozódnak és egyre nagyobb terhet jelentenek. A test pedig a maga módján jelezni fog. Fejfájás és migrén, fejgörcs, szédülés és még számos tünet jelentkezhet figyelmeztetésként. Jelzik, hogy valamit másképp kell csinálnunk, esetleg lassítanunk kell, fontossági sorrendet kell felállítanunk, döntenünk, cselekednünk kell, stb.

A harmónia és az EGYsÉG megszünésével jelentkeznek a fájdalmas tünetek, amik mögött az okokat meg kell vizsgálnunk. Persze egyszerűbbnek tűnik egy fejfájáscsillapító beszedése, de az távolról sem megoldás, mert az ok ott marad és gyengít tovább, az egyéb testünket károsító következményekről ne is beszéljünk.

Javaslom,hogy tegyünk fel magunknak néhány kérdést. Makacs vagy becsvágyó vagyok? Görcsösen akarok előbbre jutni az életemben? Min gondolkozom annyit és miért? Mivel vagyok elégedetlen az életemben? Mi jelenthet megoldást a problémáimra?

A megérzések figyelmen kívül hagyása eredményezheti, hogy a gondolataink, félelmeink rabjai lehetünk. Akár ez olyan mértékűvé fokozódhat, hogy a migrén okán munkaképtelenségig juthatunk el. Érdemes tehát egy eszményképet és egy hamis belső világot hajkurászni? Véleményem szerint nem.

A döntések, még ha nem is vagyunk bennük biztosak, sokkal többet segítenek, változtatnak, mint ha a sötétnek tűnő gödör alján üldögélünk és sirákozunk.

Dobjuk el az ásót és menjünk ki a fényre, ott lesz a megoldás!



« Vissza az előző oldalra!

Elérhetőségek

Karakó István Természetgyógyász

9700 Szombathely,

Telefon:
+36300184442
E-mail:
pszichotronikamagyarorszag@gmail.com
Karakó István Természetgyógyász - Magyar